Pozycjonowanie stron internetowych

Dlaczego pozycjonowanie jest istotne?

W dzisiejszych czasach internet jest pierwszym i często podstawowym źródłem informacji. Każdego dnia internauci wpisują w wyszukiwarce frazy, związane z poszukiwanym przez nich towarem bądź usługą. Sieć www przestała mieć walor wyłącznie edukacyjno-informacyjny.

Według badań, przeprowadzonych i opublikowanych w raporcie przez Bussines Consulting Group, polska gospodarka internetowa ma bardzo duży potencjał wzrostu. Przewiduje się, że poziom wzrostu, jaki osiągnie, w przeciągu najbliższych pięciu lat będzie dwukrotnie wyższy od wzrostu PKB.

Niezmiernie istotnym jest fakt, że wyszukiwarka  google jest najczęściej używaną wyszukiwarką w Polsce – 97% rynku wyszukiwarek internetowych.

Etapy w procesie pozycjonowania stron

  • Analiza strony
    Kompleksowa analiza dotychczasowych działań, linków przychodzących, struktury strony, linków wychodzących, metadanych, występowania fraz w treści strony, np strony internetowe Katowice.
  • Optymalizacja
    Optymalizacja to zabieg konieczny, od którego zaczynamy prace nad stroną Klienta. Poprawnie wykonana optymalizacja może zaoszczędzić wiele czasu i pieniędzy w dalszym etapie prac – pozycjonowaniu.
  • Pozycjonowanie
    Właściwy etap prac nad pozycjonowaniem rozpoczynamy dopiero po zakończeniu dwóch poprzednich. Należy pamiętać, że to proces mocno rozłożony w czasie i jeżeli oczekujemy trwałych oraz stabilnych efektów, trzeba być cierpliwym.